
Brake Pad Dimensions:
| Manufacturer | Ferodo |
| Part Number | FCP5261W |
| Pad Width | 133.6mm |
| Pad Height | 86.7mm |
| Radial Depth | 57.0mm |
| Thickness | 14.9mm |
| Compound | (W/WB) DS1.11 |
| Barcode | 4060426418311 |
Cross References:
| Endless | EP558 |
| Ferodo Racing | FCP5261 |
Compatiable Calipers:
| AP Racing |
|---|
Applications:
| Make | Model | Year |
|---|