
Brake Pad Dimensions:
| Manufacturer | CL Brakes |
| Part Number | 4022T15RC6 |
| Pad Width | 108.7mm |
| Pad Height | 69.2mm |
| Radial Depth | 51.3mm |
| Thickness | 15.0mm |
| Compound | RC6 |
| Barcode |
Cross References:
| Carbon Lorraine | 4022T15 |
| Ferodo Racing | FCP1348FDS1379FDS1896 |
| Mintex | 1968 |
| Performance Friction | 0592 |
Compatiable Calipers:
| AP Racing |
|---|
Applications:
| Make | Model | Year |
|---|