
Brake Pad Dimensions:
| Manufacturer | CL Brakes |
| Part Number | 5001W43T14RC5 |
| Pad Width | 69.4mm |
| Pad Height | 58.5mm |
| Radial Depth | 43.0mm |
| Thickness | 14.5mm |
| Compound | RC5+ |
| Barcode | 84175405517 |
Cross References:
| AP Racing | CP2399D43 |
| Carbon Lorraine | 5001W43 |
| Endless | RCP005 |
| Ferodo Racing | FCP825 |
| Mintex | MLB20 |
| Performance Friction | 7720 |
Compatiable Calipers:
| AP Racing |
|---|
| CP2485 |
| CP2576 |
| CP2577 |
| CP3176 |
| CP3177 |
| CP3178 |
| CP3676 |
| CP3677 |
| CP4586 |
| CP4596 |
| CP5211 |
| CP5310 |
| CP5311 |
| CP5020 |
Applications:
| Make | Model | Year |
|---|