
Brake Pad Dimensions:
| Manufacturer | CL Brakes |
| Part Number | 5004W42T17RC8 |
| Pad Width | 130.9mm |
| Pad Height | 56.0mm |
| Radial Depth | 42.0mm |
| Thickness | 17.0mm |
| Compound | RC8 |
| Barcode |
Cross References:
| AP Racing | CP3215D42 |
| Carbon Lorraine | 5004W42 |
| Ferodo Racing | FRP3018 |
| Performance Friction | 7768 |
Compatiable Calipers:
| AP Racing |
|---|
| CP2279 (16.7mm Thickness) |
| CP3215 |
Applications:
| Make | Model | Year |
|---|