Brake Pad Dimensions:
| Manufacturer | Ferodo |
| Part Number | FDB2074EF |
| Pad Width | 51.0mm |
| Pad Height | 54.0mm |
| Radial Depth | mm |
| Thickness | 7.5mm |
| Compound | (EF) - Road EF Mid-Metallic |
| Barcode | 4044197836079 |
Cross References:
| Carbon Lorraine | 2827 |
| Ferodo Racing | FDB2074 |
Compatiable Calipers:
| AP Racing |
|---|
Applications:
| Make | Model | Year |
|---|