
Brake Pad Dimensions:
| Manufacturer | Ferodo |
| Part Number | FRP1078GB |
| Pad Width | 131.8mm |
| Pad Height | 62.2mm |
| Radial Depth | 49.0mm |
| Thickness | 25.0mm |
| Compound | (G/GB) DS3.12 |
| Barcode | 4060426268176 |
Cross References:
| AP Racing | CP6070D49 |
| Ferodo Racing | FRP1078 |
| Performance Friction | 7700.XX.25 |
Compatiable Calipers:
| AP Racing |
|---|
| CP5846 |
| CP5847 |
| CP6070 |
| CP6071 |
| CP6270 |
| CP6271 |
| CP7480 |
Applications:
| Make | Model | Year |
|---|