
Brake Pad Dimensions:
| Manufacturer | Ferodo |
| Part Number | FRP3007Z |
| Pad Width | 131.8mm |
| Pad Height | 62.2mm |
| Radial Depth | 49.0mm |
| Thickness | 18.0mm |
| Compound | (Z/ZB) Dsuno |
| Barcode | 4044197536535 |
Cross References:
| Ferodo Racing | FRP3007 |
| Performance Friction | 7700.XX.18 |
Compatiable Calipers:
| AP Racing |
|---|
Applications:
| Make | Model | Year |
|---|