
Brake Pad Dimensions:
| Manufacturer | Ferodo |
| Part Number | FRP3084R |
| Pad Width | 149.3mm |
| Pad Height | 86.0mm |
| Radial Depth | 57.5mm |
| Thickness | 16.9mm |
| Compound | (R) DS3000 |
| Barcode | 5016687356670 |
Cross References:
| AP Racing | CP7040D61 |
| Carbon Lorraine | 5043W57 |
| Ferodo Racing | FRP3084 |
| Performance Friction | 7838 |
Compatiable Calipers:
| AP Racing |
|---|
| CP7040 |
Applications:
| Make | Model | Year |
|---|