
Brake Pad Dimensions:
| Manufacturer | Ferodo |
| Part Number | FRP3110GB |
| Pad Width | 163.8mm |
| Pad Height | 66.0mm |
| Radial Depth | 52.5mm |
| Thickness | 25.0mm |
| Compound | (G/GB) DS3.12 |
| Barcode | 4060426268145 |
Cross References:
| Ferodo Racing | FRP3110 |
Compatiable Calipers:
| AP Racing |
|---|
Applications:
| Make | Model | Year |
|---|