
Brake Pad Dimensions:
| Manufacturer | Ferodo |
| Part Number | FRP3150GB |
| Pad Width | 163.9mm |
| Pad Height | 77.7mm |
| Radial Depth | 62.0mm |
| Thickness | 30.0mm |
| Compound | (G/GB) DS3.12 |
| Barcode | 4060426268183 |
Cross References:
| AP Racing | CP6276D62 |
| Ferodo Racing | FRP3150 |
Compatiable Calipers:
| AP Racing |
|---|
| CP6276 |
Applications:
| Make | Model | Year |
|---|