
Brake Pad Dimensions:
| Manufacturer | Ferodo |
| Part Number | FRP3162H |
| Pad Width | 112.7mm |
| Pad Height | 61.0mm |
| Radial Depth | 56.1mm |
| Thickness | 16.0mm |
| Compound | (H) DS2500 |
| Barcode | 4060426427832 |
Cross References:
| Ferodo Racing | FRP3162 |
Compatiable Calipers:
| AP Racing |
|---|
Applications:
| Make | Model | Year |
|---|