
Brake Pad Dimensions:
| Manufacturer | AP Racing |
| Part Number | CP5119D50-APF401 |
| Pad Width | 77.3mm |
| Pad Height | 60.3mm |
| Radial Depth | 50.0mm |
| Thickness | mm |
| Compound | APF401 |
| Barcode |
Cross References:
| AP Racing | CP5119D50 |
| Carbon Lorraine | 4060 |
| Ferodo Racing | FCP1562 |
| Mintex | MDB2342 |
| Performance Friction | 109 |
Compatiable Calipers:
| AP Racing |
|---|
| CP5111 |
Applications:
| Make | Model | Year |
|---|