
Brake Pad Dimensions:
| Manufacturer | AP Racing |
| Part Number | CP3215D50-APF404 |
| Pad Width | 132.27mm |
| Pad Height | 55.75mm |
| Radial Depth | 50.29mm |
| Thickness | mm |
| Compound | APF404 |
| Barcode |
Cross References:
| AP Racing | CP3215D50 |
| Carbon Lorraine | 5004W50T17 |
| Ferodo Racing | FRP216 |
| Mintex | 1289 |
| Performance Friction | 7767 |
Compatiable Calipers:
| AP Racing |
|---|
Applications:
| Make | Model | Year |
|---|