
Brake Pad Dimensions:
| Manufacturer | AP Racing |
| Part Number | CP6210D54-APF402 |
| Pad Width | 162.9mm |
| Pad Height | 80.6mm |
| Radial Depth | 54.0mm |
| Thickness | 30.0mm |
| Compound | APF402 |
| Barcode |
Cross References:
| AP Racing | CP6210D54 |
| Ferodo Racing | FRP3055 |
| Performance Friction | 7778.XX.30 |
Compatiable Calipers:
| AP Racing |
|---|
Applications:
| Make | Model | Year |
|---|