Brake Pad Dimensions:
| Manufacturer | Ferodo |
| Part Number | FDB2087EF |
| Pad Width | 42.2mm |
| Pad Height | 42.2mm |
| Radial Depth | 24.0mm |
| Thickness | mm |
| Compound | (EF) - Road EF Mid-Metallic |
| Barcode | 4044197836291 |
Cross References:
| Ferodo Racing | FDB2087 |
Compatiable Calipers:
| AP Racing |
|---|
Applications:
| Make | Model | Year |
|---|