
Brake Pad Dimensions:
| Manufacturer | Ferodo |
| Part Number | FRP3144WB |
| Pad Width | 152.1mm |
| Pad Height | 68.9mm |
| Radial Depth | 54.0mm |
| Thickness | 18.0mm |
| Compound | (W/WB) DS1.11 |
| Barcode | 4044197856503 |
Cross References:
| AP Racing | CP3905D54 |
| Ferodo Racing | FRP3144 |
Compatiable Calipers:
| AP Racing |
|---|
| CP9660 |
Applications:
| Make | Model | Year |
|---|