
265mm x 7.1mm Brake Disc Dimensions
| Outside Diameter | 265mm |
| Thickness | 7.1mm |
| Mounting P.C.D | 158.8mm |
| Mounting Type | Bolted - 8 Bolt |
| Eye Diameter | 177.0mm |
| Inside Flange Diameter | 141.0mm |
| Mounting Flange Thickness | 4.8mm |
| Max Pad Depth | 44.0mm |
| Face Types Available |
G4 - Grooved (Straight Forward) D - Cross Drilled |
| Disc Handing | Universal |
| Brand | AP Racing | |
|---|---|---|
| Option | SKU | Barcode |
| G4 - Grooved (Straight Forward) / Universal | CP2866-195G4 | |
| D - Cross Drilled / Universal | CP2866-195D | |